Duben 2018 – Komunitní centrum
Od dubna 2018 máme v pronájmu prostory č.p. 36 – je to bývalý obchod paní Grégrové. Začínáme tyto prostory přetvářet na komunitní centrum. Umýváme okna, prostory, sháníme nábytek, hračky, koberec. Pomáhají nám jak lidé z obce, tak i město Oslavany, rodiče, přátelé a všichni nadšenci. Vše se začíná rýsovat. Stejně tek i plány, co všechno se bude v prostorech dít.

30.4.2018 – Velikonoční dílničky – sokolovna Padochov 15-18h
Přijďte si vyrobit velikonoční dekorace – vajíčka, zajíčky, pomlázku, barevné vařečky, nazrobit perníčky. je nachystáno zase občerstvení od maminek, dobrá káva a čaj.
Už se na vás moc těšíme.

Sběr bylin
Rádi bychom propojili starší generaci s našimi malými dětmi. Při té příležitosti nás napadlo, že starší generace má obrovské zkušenosti s bylinkami, rostlinami a přírodou vůbec. Dříve se žilo více v souladu s přírodou a využívalo se z přírody spousty léčivek. Proto bychom chtěli tímto oslovit všechny, kdo rozumí bylinkám a o bylinky se zajímá, aby za námi přišli do Klubíku a popovídali nám o bylinkách. Nebo se přidali na procházce k dětem z mateřské školky a dětem bylinky přímo ukázali. A aby nebylo jen u té teorie, rozhodli jsme se, že budeme bylinky i sbírat a následně je buď použijeme pro naši spotřebu, nebo je budeme prodávat do výkupu. A tímto způsobem rozšíříme naše portfolio sběru. Pokud tedy máte zájem nám pomoci získat více peněžních prostředků na naši činnost, budeme moc rádi, když se do sběru bylin zapojíte i vy. A nejlépe, když to bude na naší společné procházce do okolí. Děti se dovědí spoustu zajímavých informací a vy strávíte smysluplně čas. Přes jaro a léto bývá Klubík bývá každé pondělí a čtvrtek od cca 16:00h. Stačí přijít na hřiště u sokolovny a tam už se domluvíme, kdy na bylinky vyrazíme. Nebo nás můžete kontaktovat na tel. 608 974 277.  Pokud se chcete zapojit pouze do sběru bylin, můžete je nosit usušené v papírových sáčcích na naše sběrná místa – rodina Hýblova, rodina Jandlova a rodina Fiedlerova.

Sbíráme tyto byliny: bez černý květ, hluchavka květ, kontryhel nať, heřmánek květ, sedmikráska květ, pomerančová a citronová kůra.

Těšíme se tedy na společné procházky do přírody a na spoustu zajímavých zážitků.